Fotografia Solarna

2020-03-28
13 dni, prawie dwa tygodnie, tyle czasu minęło od kiedy nastał ten dziwny, niezapowiedziany, niezapisany w żadnym kalendarzu czas. Czas, który zburzył nasz rytm i porządek naszych zwykłych, codziennych dni i spraw. Praca, szkoła, spotkania ze znajomymi nam ludźmi, koleżakami, kolegami... to wszystko dzisiaj nabrało innego charakteru.
 
W tym zmiennym, nieprzywidywalnym świecie przyroda swym niezmiennym rytmem zatacza swój krąg. W piątek 20 marca o godzinie 4:50, rozpoczęła się astronomiczna wiosna. Słońce przeszło przez tzw. punkt Barana, zwany też punktem równonocy wiosennej i niezmiennie jak co dzień będzie wędrowało po nieboskłonie. Od kilku już miesięcy próbujemy z pięknymi skutkami zapisywać tę wędrówkę Słońca po niebie, zamykając ją w kapsułach czasu (zbudowanych dla przypomnienia z puszek po napojach).
29 kwietnia o godz. 17 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie miał odbyć się wernisaż- podsumowanie naszej wspólnej twórczej pracy przy projekcie Cztery pory roku, na cztery strony świata. Wystawa, katalog - czy uda się nam spotkać w tym terminie, by opowiadać i wspólnie świętować? Dzisiaj jeszcze nie możemy odpowiedzieć na to pytanie, niemniej jedak prace nad finalizacją projektu trwają. Ostatnie solarki malują jeszcze swoje obrazy, ale nie boję się napisać dzieła, które zostały już opracowane, przygotowywawne są do wystawy. W załączniku kilka fotografii oprawionych prac, a także piękne scenerie budynku i okolicy miejsca wszystkim nam bliskiego (fotografie autorstwa pana Leszka). Trwają także prace nad katalogiem, w związku z tym zwracam się do wszystkich uczestników projektu o ciekawe, interesujące zdjęcie portretowe oraz o kilka zdań, które będą umieszczone w katologu. Materiały proszę przekazywać drogą e-mailową na adres ankagrz@op.pl
zamknij