Internat

2021-05-31

Z okazji Dnia Dziecka wychowankowie uczestniczyli w zajęciach sportowych na boisku i placu zabaw (mecz piłki nożnej, konkurs rzutu do celu, slalom, bieg na czas i inne) Dodatkową atrakcją było pieczenie ziemniaków po cabańsku - naszej regionalnej potrawy. Na wszystkich czekała też słodka niespodzianka!

2021-05-20

Majowe wędrówki po Chrzanowie zaprowadziły nas do Kościelca. Zwiedziliśmy Kościoł pw Jana Chrzciciela, miejsce upamiętniające wizytę biskupa Karola Wojtyły na szlaku papieskim a na koniec spaceru trafiliśmy do kawiarenki na lody i gofry.

2021-05-11

Korzystając z pięknej pogody rozpoczęliśmy sezon grillowy. Na ruszcie znalazły się kiełbaski, szaszłyki, białe kiełbaski a także chlebek. To był bardzo miło spędzony czas.

2021-05-06

Wędrówki po ziemi chrzanowskiej rozpoczynamy od Kolonii Rospontowa. Spacerem udaliśmy się w kierunku Kościoła Matki Boskiej Ostrobramskiej a nastepnie do pobliskiego lasu. Podziwialiśmy tam dywany przylaszczek i zawilców.

2021-05-06

Wystawa prezentuje 266 fotografii. Są to zarówno zdjęcia pojedyncze jak i fotoreportaże. Tematyka zdjęć jest bardzo różnorodna. Wychowankowie po obejrzeniu wystawy wybierali jedno zdjęcie, które zrobiło na nich największe wrażenie i starali się uzasadnić dlaczego.

2021-04-20

W ramach zajęć kuchni dydaktycznej wychowankowie internatu przygotowywali zdrowe kanapki. Przygotowywanie kanapek poprzedziła degustacja i omówienie walorów zdrowotnych jedzenia poszczególnych warzyw. Królowała sałata, ogórek, pomidor, szczypiorek i papryka.

Samodzielnie przygotowane kanapki wszystkim bardzo smakowały!

2021-03-25

Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię (drewno, metal, szkło) wzoru wyciętego z papieru lub papierowej serwetki.

Z taką techniką zapoznali się wychowankowie internatu na warsztatach. Ozdabialiśmy deseczkę wzorami wyciętymi z papierowych serwetek.

2021-03-24

Spotkanie wielkanocne w internacie odbyło sie w  bardzo kameralnym gronie. Przypomnieliśmy zwyczaje okresu wielkanocnego i wspólnie zaśpiewaliśmy kilka piosenek. Z wielkim apetytem próbowaliśmy upieczonej przez wychowanków babki i innych świątecznych potraw.

2021-02-01

Tematem bardzo lubianego przez wychowanków koła fortuny były zimowe zagadki i rebusy. Oprócz wiedzy potrzebne było też szczęście, żeby wygrac słodką nagrodę. Wszyscy spisali się doskonale!

2021-01-25

Chrust (faworki) - karnawałowe przysmaki wykonali wychowankowie internatu. Najbardziej podobało się wszystkim napowietrzanie ciasta, polegające na uderzaniu go wałkiem. Było pysznie!

2020-12-17

W skromnym gronie kilku wychowanków i wychowawców spotkaliśmy się na tradycyjnej intermackiej wigilii. Wspominaliśmy spotkania wigilijne i jasełka z lat ubiegłych. Śpiewaliśmy kolędy. To był bardzo miły, świąteczny czas.

Andrzejki
2020-11-30

Andrzejki - wróżby, przepowiednie, tajemnice. Wychowankowie spędzili ten wieczór na niezapomnianej zabawie - każdy mógł poznać swoją przyszłość - oczywiście wszystko z przymrużeniem oka!

2020-10-22

We wrześniu i październiku wychowankowie internatu uczestniczyli w cyklu zajęć "Chrzanów dawniej i dziś". W ramach tego projektu odbyli spacery po mieście, fotografowali charakterystyczne i historyczne miejsca, budowle. Zapoznali się z historią naszej małej Ojczyzny. Odbyły się zajęcia plastyczne, prezentacje multimedialne oraz wykonano pamiątkową tablicę.

2020-10-05

Marchewka i jabłko były głównymi składnikami soku owocowego, który samodzielnie wykonali wychowankowie internatu. Jesień to czas kiedy mamy dostępne świeże owoce i warzywa. Sok owocowy to inny sposób zjadania tych darów natury.

2020-09-30

Z okazji Dnia Chłopaka w internacie przygotowano uroczysty podwieczorek, zabawy i konkursy. Była świetna zabawa!

2020-09-28

W ramach zajęć kulinarnych wychowankowie przygotowali ucierane ciasto ze śliwkami. Było pyszne i szybko zniknęło z talerzyków.

2020-09-24

Sprzątanie Świata to akcja do której chętnie włączają się wychowankowie. W tym roku sprzątaliśmy najbliższe otoczenie naszej szkoły i internatu.

2020-09-22

Korzystając ze sprzyjającej pogody wychowankowie internatu spedzali czas na świeżym powietrzu. Najpierw na powitanie nowego roku szkolnego zorganizowano grilla a pod koniec września tradycyjne danie ziemi chrzanowskiej -pieczone ziemniaki.

ROK SZKOLNY 2020/2021
2020-09-01
2020-02-20

Chrust (faworki) - takie karanwałowe smakołyki przygotowali wychowankowie internatu za zajęciach w kuchni dydaktycznej. Wszyscy byli bardzo chętni zarówno do robienia jak i do jedzenia tych karnawałowych słodkości.

zamknij