Internat

2021-12-21

21 grudnia w internacie odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. Przy stole z wigilijnymi potrawami wchowankowie zasiedli wraz z panem Dyrektorem, panią psycholog i wychowawcami. Było wspólne składanie życzeń i kolędowanie.

2021-11-30

Z okazji Andrzejek spotykamy się w internacie na wieczorze pełnym wróżb, czarów i dobrej zabawy. Wszyscy świetnie się bawili!

2021-11-22

22.11.2021 roku odbył się w internacie tradycyjny turniej tenisa stołowego. Bezkonkurencyjny okazał się Kamil. Bardzo dobrze radzili sobie także Maciek i Michał. Pozostali zawodnicy wykazali się sportową postawą i włączyli się z energią do rywalizacji. Po skończonym turnieju każdy uczestnik otrzymał słodką nagrodę, bo sportowym wysiłku trzeba uzupełnić kalorie.

2021-11-09

103 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była okazją do zorganizowania wieczorku patriotycznego. Wychowankowie internatu śpiewali pieśni i piosenki patriotyczne oraz zapoznali się z życiorysami bohaterów narodowych.

2021-11-03

Wychowankowie internatu przygotowali potrawę kuchni włoskiej, którą uwielbiają zarówno dzieci jak i dorośli - PIZZĘ.

Nauczyli się przygotowywać ciasto a potem dodawali swoje ulubione dodatki. Było pysznie!

2021-10-26

W ramach zajęć popołudniowych wychowankowie internatu udali się na cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej. Zabrali ze sobą miotły, grabie, rękawice, worki i posprzątali to miejsce. Zapalono także symboliczne znicze.

2021-10-14

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wychowankowie internatu złożyli wychowawcom oraz pracownikom Ośrodka sedreczne życzenia oraz podarowali własnoręcznie wykonane upominki.

2021-09-22

Rozpoczęliśmy cykl zajęć "Podróże kulinarne po świecie". W pierwszą podróż wybraliśmy się do naszych przyjaciół Węgrów. Poznaliśmy troszkę węgierskiej historii i zabytków.

Przygotowaliśmy LECZO - potrawę na bazie kilku odmian papryki, cukini i innych warzyw. Wszystkim bardzo smakowało!

2021-09-20

Biblioteka jest miejscem, gdzie dzieją się ciekawe rzeczy.

Wychowankowie internatu zwiedzili wystawę ilustracji książkowej. Obejrzeli prace znanych grafików!

2021-09-15

Kiedy liście lecą z drzew...trzeba je posprzątać! Zamiatanie, grabienie, pakowanie do pojemnika - takich czynności uczyli się wychowankowie internatu. A jesień dopiero przed nami...

"Myślę, więc nie śmiecę"
2021-09-13

Z okazji zbliżającej się akcji "Sprzątanie Świata" wychowankowie uczestniczyli w zajęciach ekologicznych, podczas których praktycznie przećwiczyli segregację odpadów. Odbyła się także inaguracja konkursu o tytuł "Super Wychowanka Internatu"

2021-09-06

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody wychowankowie internatu wybrali się na spacer po Chrzanowie. Nowi wychowankowie zapoznali się z topografią terenu a młodsi przypominali sobie jak prawidłowo poruszać się po mieście.

NOWY ROK SZKOLNY 2021/22
2021-09-01
2021-05-31

Z okazji Dnia Dziecka wychowankowie uczestniczyli w zajęciach sportowych na boisku i placu zabaw (mecz piłki nożnej, konkurs rzutu do celu, slalom, bieg na czas i inne) Dodatkową atrakcją było pieczenie ziemniaków po cabańsku - naszej regionalnej potrawy. Na wszystkich czekała też słodka niespodzianka!

2021-05-20

Majowe wędrówki po Chrzanowie zaprowadziły nas do Kościelca. Zwiedziliśmy Kościoł pw Jana Chrzciciela, miejsce upamiętniające wizytę biskupa Karola Wojtyły na szlaku papieskim a na koniec spaceru trafiliśmy do kawiarenki na lody i gofry.

2021-05-11

Korzystając z pięknej pogody rozpoczęliśmy sezon grillowy. Na ruszcie znalazły się kiełbaski, szaszłyki, białe kiełbaski a także chlebek. To był bardzo miło spędzony czas.

2021-05-06

Wędrówki po ziemi chrzanowskiej rozpoczynamy od Kolonii Rospontowa. Spacerem udaliśmy się w kierunku Kościoła Matki Boskiej Ostrobramskiej a nastepnie do pobliskiego lasu. Podziwialiśmy tam dywany przylaszczek i zawilców.

2021-05-06

Wystawa prezentuje 266 fotografii. Są to zarówno zdjęcia pojedyncze jak i fotoreportaże. Tematyka zdjęć jest bardzo różnorodna. Wychowankowie po obejrzeniu wystawy wybierali jedno zdjęcie, które zrobiło na nich największe wrażenie i starali się uzasadnić dlaczego.

2021-04-20

W ramach zajęć kuchni dydaktycznej wychowankowie internatu przygotowywali zdrowe kanapki. Przygotowywanie kanapek poprzedziła degustacja i omówienie walorów zdrowotnych jedzenia poszczególnych warzyw. Królowała sałata, ogórek, pomidor, szczypiorek i papryka.

Samodzielnie przygotowane kanapki wszystkim bardzo smakowały!

2021-03-25

Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię (drewno, metal, szkło) wzoru wyciętego z papieru lub papierowej serwetki.

Z taką techniką zapoznali się wychowankowie internatu na warsztatach. Ozdabialiśmy deseczkę wzorami wyciętymi z papierowych serwetek.

zamknij