Internat

2021-02-01

Tematem bardzo lubianego przez wychowanków koła fortuny były zimowe zagadki i rebusy. Oprócz wiedzy potrzebne było też szczęście, żeby wygrac słodką nagrodę. Wszyscy spisali się doskonale!

2021-01-25

Chrust (faworki) - karnawałowe przysmaki wykonali wychowankowie internatu. Najbardziej podobało się wszystkim napowietrzanie ciasta, polegające na uderzaniu go wałkiem. Było pysznie!

2020-12-17

W skromnym gronie kilku wychowanków i wychowawców spotkaliśmy się na tradycyjnej intermackiej wigilii. Wspominaliśmy spotkania wigilijne i jasełka z lat ubiegłych. Śpiewaliśmy kolędy. To był bardzo miły, świąteczny czas.

Andrzejki
2020-11-30

Andrzejki - wróżby, przepowiednie, tajemnice. Wychowankowie spędzili ten wieczór na niezapomnianej zabawie - każdy mógł poznać swoją przyszłość - oczywiście wszystko z przymrużeniem oka!

2020-10-22

We wrześniu i październiku wychowankowie internatu uczestniczyli w cyklu zajęć "Chrzanów dawniej i dziś". W ramach tego projektu odbyli spacery po mieście, fotografowali charakterystyczne i historyczne miejsca, budowle. Zapoznali się z historią naszej małej Ojczyzny. Odbyły się zajęcia plastyczne, prezentacje multimedialne oraz wykonano pamiątkową tablicę.

2020-10-05

Marchewka i jabłko były głównymi składnikami soku owocowego, który samodzielnie wykonali wychowankowie internatu. Jesień to czas kiedy mamy dostępne świeże owoce i warzywa. Sok owocowy to inny sposób zjadania tych darów natury.

2020-09-30

Z okazji Dnia Chłopaka w internacie przygotowano uroczysty podwieczorek, zabawy i konkursy. Była świetna zabawa!

2020-09-28

W ramach zajęć kulinarnych wychowankowie przygotowali ucierane ciasto ze śliwkami. Było pyszne i szybko zniknęło z talerzyków.

2020-09-24

Sprzątanie Świata to akcja do której chętnie włączają się wychowankowie. W tym roku sprzątaliśmy najbliższe otoczenie naszej szkoły i internatu.

2020-09-22

Korzystając ze sprzyjającej pogody wychowankowie internatu spedzali czas na świeżym powietrzu. Najpierw na powitanie nowego roku szkolnego zorganizowano grilla a pod koniec września tradycyjne danie ziemi chrzanowskiej -pieczone ziemniaki.

ROK SZKOLNY 2020/2021
2020-09-01
2020-02-20

Chrust (faworki) - takie karanwałowe smakołyki przygotowali wychowankowie internatu za zajęciach w kuchni dydaktycznej. Wszyscy byli bardzo chętni zarówno do robienia jak i do jedzenia tych karnawałowych słodkości.

2020-02-17

Wychowankowie internatu wspólnie z zaproszonymi gośćmi z Domu Pomocy Społecznej w Płazie bawili się na zabawie karnawałowo-walentynkowej. Spotkanie rozpoczęło się od zabaw i konkursów integracyjnych. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i zabawy tanecznej przy skocznych dźwiekach muzyki. Wszyscy znakomicie się bawili.

2020-02-13

"Obiektywem malowane" - wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie była celem wyjścia wychowanków internatu. Obejrzeliśmy fotografie makro i zdjęcia z podróży Wiktora Łysaka.

2020-01-21

Tuż przed feriami wychowankowie internatu integrowali się na wspólnej zabawie karnawałowej. Po wspólnym słodkim podwieczorku odbyła się zabawa taneczna. Humory dopisywały!

2020-01-20

Za oknem śniegu brak a w internacie powstały piękne, zimowe obrazki malowane sztucznym śniegiem. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na gazetce.

2020-01-14

Kolędy i pastorałki, piosenki świąteczne z różnych zakątków świata, śpiewali i poznawali wychowankowie podczas wieczorku kolęd. W ciepłej, świątecznej atmosferze przypomnieliśmy sobie tradycyjne polskie kolędy. Ola podzieliła się ze wszystkimi opłatkiem oraz słodyczami, które otrzymała podczas kolędowania w swoim mieście.

2020-01-13

Z okazji urodzin Sylwestra wychowankowie spotkali się przy uroczystym podwieczorku. Były życzenia i śpiew "Sto lat"

2020-01-09

Wychowankowie podczas spaceru odwiedzili szopki w chrzanowskich kościołach, zatrzymali się na chrzanowskim rynku, gdzie także podziwiali szopkę, choinkę oraz inne świateczne dekoracje.

2019-12-19

Spotkanie wigilijne wychowanków, wychowawców i zaproszonych gości to już internacka tradycja. Co roku spotykamy się w ten niezwykły wieczór, wspólnie śpiewamy kolędy i oglądamy program artystyczny przygotowany przez wychowanków. Składamy sobie życzenia. W tym roku znowu odwiedził nas Święty Mikołaj z prezentami. To był naprawdę piękny i wzuszający wieczór.

zamknij