Internat

2022-10-26

Korzystając z pięknej pogody wychowankowie internatu wraz z fotografem panem Karolem Mroziewskim i pania Anną Grzelakowską oraz wychowawcami udali się do pobliskiego lasku, aby uchwycić w kadrze piękno jesiennego lasu! Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego fotograficznego spaceru.

2022-10-25

Jak co roku przed Świętem Zmarłych wychowankowie internatu zapalili znicze pod pomnikami żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej oraz pod pomnikiem, tych którzy zginęli w Katyniu i pod Smoleńskiem.

2022-10-18

Słoneczną, jesienną pogodę wykorzystujemy na aktywność na świeżym powietrzu. Chłopcy utworzyli niewielką grupę systematycznie grającą w piłkę nożną. Michał Sobik zajął I miejsce w konkursie "Super Bramkarz". Korzystamy też z siłowni zewnetrznej.

Uczyliśmy się też podstawowych kroków, prawidłowej postawy podczas spacerów z kijkami - Nordic Walking.

2022-10-11

Pasowanie na wychowanka internatu połączyliśmy ze Świętem Pieczonego Ziemniaka. Wszyscy dzielnie przeszli próby: poszukiwanie ziemniaków, wyścig kelnerów z talerzem ziemniaków, slalom z ziemniakiem na łyżce a na koniec wypicie soku z cytryny! Wszyscy świetnie się bawili a pieczone ziemniaki smakowały wyśmienicie!

2022-10-05

Kim jest twórca? Czy ja mogę nim być? Oczywiście, TAK! Podczas kolejnego spotkania kółka przyrodniczo-fotograficznego stawaliśmy się twórcami. Fotografia organiczna, którą "zebraliśmy" została zeskanowana a następnie za pomocą programu komputerowego i dzięki wskazówkom i pomocy fotografa pana Karola Mroziewskiego, tworzyliśmy nasze dzieła. Podejmowaliśmy decyzje co do wyglądu naszej fotografi - uwzględniając barwy, kontrast, nasycenie, pozytyw, negatyw. Dokumentację fotograficzną spotkania prowadzili Florinda Prisco i Maciej Krupa.

2022-10-03

Korzystając z pięknej pogody wychowankowie spędzają aktywnie wolny czas na boisku, placu zabaw i siłowni zewnętrznej!

2022-09-28

"Smaki świata" - to cykl zajęć kulinarnych przeprowadzanych w internacie, które mają przenieść nas w świat smaków, zapachów, przypraw, ziół, nowych, nieznanych produktów. Pierwsza potrawa, którą przygotowaliśmy to leczo. Użyliśmy kilka rodzajów papryki, cukinię, pomidory, kiełbaskę i mnóstwo aromatycznych przypraw!

2022-09-21

Uczestnicy kółka przyrodniczo-fotograficznego zapoznali się z fotografią organiczną czyli taką, która powstaje bez użycia aparatu fotograficznego a w wyniku działania naturalnych roztworów chemicznych uzyskanych z materiału organicznego (warzywa, owoce, kwiaty, zioła, trawy) oraz światła i czasu. Przewodnikiem po tego rodzaju fotografii był artysta, fotograf pan Karol Mroziewski.

2022-09-13

"Wszystkie śmieci nasze są"!Tegoroczne hasło akcji "Sprzatania świata" przypomina nam, że każdy z nas wytwarza śmieci i powinniśmy się starać by było ich jak najmniej oraz uczymy się prawidłowo je segregowac, by mogły zostać przetworzone i ponownie wykorzystane.

2022-09-05

Wraz z grupą nowych wychowanków zapoznawaliśmy się z okolicą naszego Ośrodka oraz ciekawymi miejscami w Chrzanowie. Przypomniano zasady bezpiecznego poruszania się po mieście.

ROK SZKOLNY 2022/23
2022-09-01
2022-05-18

Wychowankowie internatu wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzaliśmy zoo oraz spacerowaliśmy z przewodnikiem po uroczych zakątkach tego historycznego miasta. Podziwialiśmy Rynek, Ossolineum a także najstarszą część miasta Ostrów Tumski.

Podczas spaceru poszukiwaliśmy krasnali, które wg słów przewodnika, pokazywały się specjalnie dla nas.

 

2021-12-21

21 grudnia w internacie odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. Przy stole z wigilijnymi potrawami wchowankowie zasiedli wraz z panem Dyrektorem, panią psycholog i wychowawcami. Było wspólne składanie życzeń i kolędowanie.

2021-11-30

Z okazji Andrzejek spotykamy się w internacie na wieczorze pełnym wróżb, czarów i dobrej zabawy. Wszyscy świetnie się bawili!

2021-11-22

22.11.2021 roku odbył się w internacie tradycyjny turniej tenisa stołowego. Bezkonkurencyjny okazał się Kamil. Bardzo dobrze radzili sobie także Maciek i Michał. Pozostali zawodnicy wykazali się sportową postawą i włączyli się z energią do rywalizacji. Po skończonym turnieju każdy uczestnik otrzymał słodką nagrodę, bo sportowym wysiłku trzeba uzupełnić kalorie.

2021-11-09

103 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była okazją do zorganizowania wieczorku patriotycznego. Wychowankowie internatu śpiewali pieśni i piosenki patriotyczne oraz zapoznali się z życiorysami bohaterów narodowych.

2021-11-03

Wychowankowie internatu przygotowali potrawę kuchni włoskiej, którą uwielbiają zarówno dzieci jak i dorośli - PIZZĘ.

Nauczyli się przygotowywać ciasto a potem dodawali swoje ulubione dodatki. Było pysznie!

2021-10-26

W ramach zajęć popołudniowych wychowankowie internatu udali się na cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej. Zabrali ze sobą miotły, grabie, rękawice, worki i posprzątali to miejsce. Zapalono także symboliczne znicze.

2021-10-14

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wychowankowie internatu złożyli wychowawcom oraz pracownikom Ośrodka sedreczne życzenia oraz podarowali własnoręcznie wykonane upominki.

2021-09-22

Rozpoczęliśmy cykl zajęć "Podróże kulinarne po świecie". W pierwszą podróż wybraliśmy się do naszych przyjaciół Węgrów. Poznaliśmy troszkę węgierskiej historii i zabytków.

Przygotowaliśmy LECZO - potrawę na bazie kilku odmian papryki, cukini i innych warzyw. Wszystkim bardzo smakowało!

zamknij