Internat

2023-01-19

Wychowankowie internatu bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach sportowych. Tym razem bawiliśmy się w mini hokeja. Mistrzami okazali się Aleksander i Michał!

2023-01-17

Wieczorny spacer połączony z oglądaniem szopek w chrzanowskich kościołach i na Rynku.

2023-01-11

Od wielu lat w okresie karnawału wychowankowie przygotowują faworki czyli chrust. Zapach unosił się po całym internacie! Wszystkim bardzo smakował i szybko zniknął z talerzyków!

2023-01-10

Karnawał to czas balów i zabaw. W internacie odbyła się zabawa karnawałowa. Były tańce, maski karnawałowe a także słodki podwieczorek. Rogaliki z marmoladką przygotowali dzień wcześniej uczestnicy zajęć kulinarnych. Było dużo radości, humoru i dobrej zabawy!

2023-01-04

Nasze fotograficzne organiczna zostały wydrukowane. Naszym zadaniem było nadanie im tytułów. Nie było łatwo ale się udało! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego spotkania.

2022-12-14

Internat to dla wielu drugi dom dlatego chcieliśmy się spotkać i złożyć sobie świąteczne życzenia. Wychowankowie przygotowali krótki występ przeplatany kolędami i pastorałkami.

2022-11-30

Wieczór wróżb i czarów w internacie - Andrzejki! Każdy miał okazję dowiedzieć się co go czeka w przyszłości - wszystkie przepowiednie traktowaliśmy z przymrużeniem oka. Na koniec odbyła się zabawa taneczna i słodki poczęstunek.

2022-10-26

Korzystając z pięknej pogody wychowankowie internatu wraz z fotografem panem Karolem Mroziewskim i pania Anną Grzelakowską oraz wychowawcami udali się do pobliskiego lasku, aby uchwycić w kadrze piękno jesiennego lasu! Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego fotograficznego spaceru.

2022-10-25

Jak co roku przed Świętem Zmarłych wychowankowie internatu zapalili znicze pod pomnikami żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej oraz pod pomnikiem, tych którzy zginęli w Katyniu i pod Smoleńskiem.

2022-10-18

Słoneczną, jesienną pogodę wykorzystujemy na aktywność na świeżym powietrzu. Chłopcy utworzyli niewielką grupę systematycznie grającą w piłkę nożną. Michał Sobik zajął I miejsce w konkursie "Super Bramkarz". Korzystamy też z siłowni zewnetrznej.

Uczyliśmy się też podstawowych kroków, prawidłowej postawy podczas spacerów z kijkami - Nordic Walking.

2022-10-11

Pasowanie na wychowanka internatu połączyliśmy ze Świętem Pieczonego Ziemniaka. Wszyscy dzielnie przeszli próby: poszukiwanie ziemniaków, wyścig kelnerów z talerzem ziemniaków, slalom z ziemniakiem na łyżce a na koniec wypicie soku z cytryny! Wszyscy świetnie się bawili a pieczone ziemniaki smakowały wyśmienicie!

2022-10-05

Kim jest twórca? Czy ja mogę nim być? Oczywiście, TAK! Podczas kolejnego spotkania kółka przyrodniczo-fotograficznego stawaliśmy się twórcami. Fotografia organiczna, którą "zebraliśmy" została zeskanowana a następnie za pomocą programu komputerowego i dzięki wskazówkom i pomocy fotografa pana Karola Mroziewskiego, tworzyliśmy nasze dzieła. Podejmowaliśmy decyzje co do wyglądu naszej fotografi - uwzględniając barwy, kontrast, nasycenie, pozytyw, negatyw. Dokumentację fotograficzną spotkania prowadzili Florinda Prisco i Maciej Krupa.

2022-10-03

Korzystając z pięknej pogody wychowankowie spędzają aktywnie wolny czas na boisku, placu zabaw i siłowni zewnętrznej!

2022-09-28

"Smaki świata" - to cykl zajęć kulinarnych przeprowadzanych w internacie, które mają przenieść nas w świat smaków, zapachów, przypraw, ziół, nowych, nieznanych produktów. Pierwsza potrawa, którą przygotowaliśmy to leczo. Użyliśmy kilka rodzajów papryki, cukinię, pomidory, kiełbaskę i mnóstwo aromatycznych przypraw!

2022-09-21

Uczestnicy kółka przyrodniczo-fotograficznego zapoznali się z fotografią organiczną czyli taką, która powstaje bez użycia aparatu fotograficznego a w wyniku działania naturalnych roztworów chemicznych uzyskanych z materiału organicznego (warzywa, owoce, kwiaty, zioła, trawy) oraz światła i czasu. Przewodnikiem po tego rodzaju fotografii był artysta, fotograf pan Karol Mroziewski.

2022-09-13

"Wszystkie śmieci nasze są"!Tegoroczne hasło akcji "Sprzatania świata" przypomina nam, że każdy z nas wytwarza śmieci i powinniśmy się starać by było ich jak najmniej oraz uczymy się prawidłowo je segregowac, by mogły zostać przetworzone i ponownie wykorzystane.

2022-09-05

Wraz z grupą nowych wychowanków zapoznawaliśmy się z okolicą naszego Ośrodka oraz ciekawymi miejscami w Chrzanowie. Przypomniano zasady bezpiecznego poruszania się po mieście.

ROK SZKOLNY 2022/23
2022-09-01
2022-05-18

Wychowankowie internatu wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzaliśmy zoo oraz spacerowaliśmy z przewodnikiem po uroczych zakątkach tego historycznego miasta. Podziwialiśmy Rynek, Ossolineum a także najstarszą część miasta Ostrów Tumski.

Podczas spaceru poszukiwaliśmy krasnali, które wg słów przewodnika, pokazywały się specjalnie dla nas.

 

2021-12-21

21 grudnia w internacie odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. Przy stole z wigilijnymi potrawami wchowankowie zasiedli wraz z panem Dyrektorem, panią psycholog i wychowawcami. Było wspólne składanie życzeń i kolędowanie.

zamknij