Internat

2020-02-20

Chrust (faworki) - takie karanwałowe smakołyki przygotowali wychowankowie internatu za zajęciach w kuchni dydaktycznej. Wszyscy byli bardzo chętni zarówno do robienia jak i do jedzenia tych karnawałowych słodkości.

2020-02-17

Wychowankowie internatu wspólnie z zaproszonymi gośćmi z Domu Pomocy Społecznej w Płazie bawili się na zabawie karnawałowo-walentynkowej. Spotkanie rozpoczęło się od zabaw i konkursów integracyjnych. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i zabawy tanecznej przy skocznych dźwiekach muzyki. Wszyscy znakomicie się bawili.

2020-02-13

"Obiektywem malowane" - wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie była celem wyjścia wychowanków internatu. Obejrzeliśmy fotografie makro i zdjęcia z podróży Wiktora Łysaka.

2020-01-21

Tuż przed feriami wychowankowie internatu integrowali się na wspólnej zabawie karnawałowej. Po wspólnym słodkim podwieczorku odbyła się zabawa taneczna. Humory dopisywały!

2020-01-20

Za oknem śniegu brak a w internacie powstały piękne, zimowe obrazki malowane sztucznym śniegiem. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na gazetce.

2020-01-14

Kolędy i pastorałki, piosenki świąteczne z różnych zakątków świata, śpiewali i poznawali wychowankowie podczas wieczorku kolęd. W ciepłej, świątecznej atmosferze przypomnieliśmy sobie tradycyjne polskie kolędy. Ola podzieliła się ze wszystkimi opłatkiem oraz słodyczami, które otrzymała podczas kolędowania w swoim mieście.

2020-01-13

Z okazji urodzin Sylwestra wychowankowie spotkali się przy uroczystym podwieczorku. Były życzenia i śpiew "Sto lat"

2020-01-09

Wychowankowie podczas spaceru odwiedzili szopki w chrzanowskich kościołach, zatrzymali się na chrzanowskim rynku, gdzie także podziwiali szopkę, choinkę oraz inne świateczne dekoracje.

2019-12-19

Spotkanie wigilijne wychowanków, wychowawców i zaproszonych gości to już internacka tradycja. Co roku spotykamy się w ten niezwykły wieczór, wspólnie śpiewamy kolędy i oglądamy program artystyczny przygotowany przez wychowanków. Składamy sobie życzenia. W tym roku znowu odwiedził nas Święty Mikołaj z prezentami. To był naprawdę piękny i wzuszający wieczór.

2019-12-06

Anioły, serca z wikliny, krasnoludki z szyszek, świeczniki i wiele, wiele innych przedmiotów przygotowali wychowankowie internatu wraz z wychowawcami. W internacie czuć już przedświateczną atmosferę!

2019-11-28

Wróżby, tańce i słodki podwieczorek - tak wychowankowie internatu spędzili andrzejkowy wieczór. Każdy mógł zerknąć w swoją przyszłość korzystając z wróżb i przepowiedni. Wszystko odbywało się z humorem i przymrużeniem oka. Zabawa andrzejkowa zintegrowała wszystkich wychowanków - tych młodszych i tych starszych.

2019-11-13

Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wychowankowie uczestniczyli w wieczorku patriotycznym oraz konkursie wiedzy o Polsce. Wspólnie śpiewaliśmy pieśni i piosenki patriotyczne. Przypomnieliśmy sobie postacie, które miały wpływ na odzyskanie przez naszą Ojczyznę wolności.

2019-11-07

Wychowankowie internatu wybrali się do kina na film "Czarownica 2". Film wprowadził wszystkich w świat magii i czarów a także walki dobra i zła.

2019-10-30

Pamiętając o poległych żołnierzach wychowankowie internatu udali się na cmentarz z okresu I wojny światowej - wysprzątali mogiły oraz zapalili znicze.

2019-10-03

Trawy, kwiaty i inne szuszone rośliny były podstawą to tworzenia jesiennego bukietu. Wychowankowie zapoznali się z nazwami, poczuli różnorodne struktury roślin. Wspólnie ułożyli je w wazonie i wyeksponowali na korytarzu w internacie.

2019-09-19

Wychowankowie internatu w ramach Sprzątania świata przypomnieli sobie zasady prawidłowej segregacji śmieci. Była pogadanka a także zajęcia praktyczne.

2019-09-12

Podczas zebrania społeczności internackiej został ogłoszony konkurs na Super Wychowanka Internatu. Omówiono także zasady bezpieczeństwa, regulamin internatu, rozkład dnia, koła zaintersowań, zasady konkuesu czystości.

2019-09-02

ROK SZKOLNY 2019/20


 

2019-06-06

Zbliża się zakończenie roku szkolnego dlatego w internacie odbyło się spotkanie, podczas którego podsumowano rok szkolny 2018/19. Przedstawiono prezentację przedstawiającą codzienne życie w internacie. Podsumowano konkursy: Super Wychowanek, konkurs czystości i konkurs Super Sportowiec.

Super Wychowankiem Internatu 2019 został Grzesiu. 

Drugie miejsce zajął Kamil a III miejsce Patrycja.

GRATULUJEMY!

Grzesiu kończy w tym roku swoją edukację a jest z nami od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Panie z obsługi pożegnały Grzesia podarowując mu symboliczne upominki. Wszyscy byli wzruszeni.

2019-06-05

Tegoroczny plener malarsko-fotograficzny odbył się na Zamku Tenczyn w Rudnie. Wychowankowie zwiedzili zamek, posłuchali o historii i legendach związanych z tym miejscem. Weszliśmy na wieżę, skąd rozpościeral się piękny widok na okolicę.

Wychowankowie malowali zamek oraz wykonywali zdjęcia. Na koniec zjedli pyszne kiełbaski z grilla.

Pogoda i humory dopisały!

zamknij