Spotkanie integracyjne -" Możesz żyć inaczej" oraz Dzień Rodziny

2018-06-05

W dniu 5 czerwca  2018 r. w naszym Ośrodku odbyło się podsumowanie realizacji VI edycji programu profilaktyczno-wychowawczego „Możesz żyć inaczej” i Dzień Rodziny. W spotkaniu integracyjnym brali udział rodzice, uczniowie Ośrodka, zaprzyjaźnieni mieszkańcy Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Płazie, wychowankowie Powiatowego Ośrodka Dziecka i Rodziny w Chrzanowie, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta z Chrzanowa, Libiąża, Trzebini, a także goście reprezentujący instytucje działające na rzecz dziecka i rodziny.

 Po uroczystym powitaniu i sprawozdaniu z realizacji programu profilaktyczno-wychowawczego, zaprezentowano scenkę „Jak rozmawiać?” W programie  artystycznym młodzież zatańczyła taniec ludowy i zumbę, a dzieci ze szkoły podstawowej wystąpiły w przedstawieniu „Rower Walentynki”. Zespół wokalny zaśpiewał o miłości, rodzinie, przyjaźni. Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem „Bezpieczne i szczęśliwe życie”.

                               Po części artystycznej rozpoczęły się gry i zabawy z okazji Dnia Rodziny. Uczestnicy spotkania integracyjnego mieli zapewniony poczęstunek w formie ciast, napojów i lodów. Uczniowie mieli do wyboru wiele atrakcji m.in. : kącik plastyczy, fotograficzny, sportowy, kosmetyczny, a także kreatywne wiązanie balonów i robienie papierowych kapeluszy. Słoneczna pogoda gwarantowała dobrą zabawę i mobilizowała do aktywnego udziału w spotkaniu integracyjnym.

 

zamknij