Branżowa Szkoła I Stopnia i Szkoła Przysposabiająca do Pracy

W Branżowej Szkole I Stopnia kształcimy w zawodach:

  • Cukiernik
  • Pracownik pomocniczy gastronomii
  • Piekarz
  • Mechanik pojazdów samochodowych
  • Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
  • Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej

 


  

 

Aktualności z życia szkół

 

 


 

UWAGA!

Ważne materiały dotyczące egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie  są dostępne na stronie:

https://www.testy.egzaminzawodowy.info

W Serwisie dostępne są testy pisemne, arkusze praktyczne oraz przykładowe rozwiązania z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie opracowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

 


 

2021-05-25

ORGANIZATORZY

OGÓLNOPOLSKIEJ SPARTAKIADY ZAWODOWEJ

SKŁADAJĄ SERDECZNE PODZIĘKOWANIA SPONSOROM 

2020-09-01

NOWY ROK SZKOLNY 2020/2021

 


 

2021-05-26

Odbyło się spotkanie uczniów najstarszych klas Branżowej Szkoły i Szkoły Przysposabiającej do Pracy z przedstawicielem Powiatowego Urzędu Pracy w Chrzanowie. Uczniowie otrzymali informacje, jakie są możliwości poszukiwania pracy po ukończeniu szkoły.

 

2021-05-26

Konkurs językowy

 "Kontrol" czy "kontrola", "dłoniami" czy "dłońmi", "włanczać" czy "włączać" - z takimi pytaniami musieli się zmierzyć uczestnicy konkursu językowego "Z poprawną polszczyzną na co dzień". Oprócz tego uczniowie wyjaśniali przysłowia, powiedzenia i związki frazeologiczne.

 

2021-05-25

FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEJ SPARTRAKIADY ZAWODOWEJ!

W Branżowej Szkole I Stopnia w Chrzanowie odbył się FINAŁ Ogólnopolskiej Spartakiady Zawodowej pod honorowym patronatem Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa. Rywalizowali ze sobą reprezentanci poszczególnych szkół z terenu całej Polski. Uczniowie dwóch branż zawodowych: pracownik pomocniczy obsługi hotelowej oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie zmagali się z zadaniami konkursowymi.

 

2021-05-19

Odbyło się przekazanie 6 laptopów dla szkoły. Sprzęt pochodzi z działania „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – PAKIET EDUKACYJNY”

 

2021-05-11

To już nasze czwarte projektowe warsztaty branżowej współpracy monter-hotelarz. Tym razem odbyły się pod hasłem "Savoir-vivre" . Podzielone zostały na 2 części: teoretyczną i praktyczną . 

2021-05-09

Na XV Ogólnopolskim Integracyjnym Festiwalu Tańca I Piosenki „Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna” w odpowiednich kategoriach zostali nagrodzeni:

 - Dominik Drygała, przygotowany w Szkole wokalno – aktorskiej w Chrzanowie, za wykonanie piosenki „Konik na biegunach” – drugie miejsce;

 - Nicola Zachwieja przygotowana w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Chrzanowie, za wykonanie „Melodii Sanach cover” – wyróżnienie.

2021-04-27

Zima w końcu sobie poszła, więc czas by i u nas zapachniało wiosną. Było to możliwe dzięki wierszom o wiośnie, które przedstawili uczestnicy konkursu recytatorskiego. Odbył się on 27 kwietnia w  bibliotece szkolnej. 

2021-04-19

Zakończył się drugi etap Ogólnopolskiej Spartakiady Zawodowej organizowanej przez Branżową Szkołę. W półfinale brało udział 20 uczniów z całej Polski wyłonionych w I etapie, w którym uczestniczyło 76 uczniów. 

2021-04-13

To już nasze trzecie, projektowe warsztaty branżowej współpracy monter-hotelarz. Tym razem odbyły się pod hasłem "Wkręć się". 

2021-03-26

Z okazji Dnia Muffinki wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły czekała słodka niespodzianka: muffinki o różnym kształcie, wielkości i smaku. Nie zabrakło wersji bezglutenowej i wytrawnej - to dla tych, którzy nie lubią słodyczy.

2021-03-26

Został rozstrzygnięty Konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Nie było łatwo, ponieważ wszystkie prace były piękne.

1 miejsce - Bartek

2 miejsce - Wiktoria

3 miejsce - Patryk

Wyróżnienie - Agnieszka i Andżelika

 

2021-03-19

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy nagrywali taniec wiosenny na przegląd artystyczny „Albertiana”

2021-03-17

W dniu 17 marca uczniowie wykonywali zadania na Ogólnopolską Spartakiadę Zawodową.  Temat zadania to „Kreatywne dekoracje wnętrz”. Patrycja i Grzegorz przygotowali mozaikę w postaci zegara. Jest to bardzo żmudna, lecz satysfakcjonująca praca. Ilona z Mateuszem przygotowali świąteczne nakrycie stołu.

2021-03-15

W pracowni gastronomicznej odbyły się „warsztaciki rybne”. Przedstawiciel Polskiego Związku Wędkarskiego  pan Stanisław Maj podarował złowione ryby i pokazał, jak je przyrządzać. Uczniowie pracowali z dużym zainteresowaniem i powstały bardzo smakowite kotleciki.

 

2021-03-01

To już drugie warsztaty z projektu branżowej współpracy między zawodami: monter-hotelarz. Dzisiaj odbyły się pod hasłem "Housekeeping". Uczniowie dobrani w pary monter-hotelarz zmierzyli się ze zmianą bielizny pościelowej w naszej, szkolnej pracowni hotelarskiej. Umiejętności nabyte podczas dzisiejszych warsztatów będą przydatne w codziennym życiu.

2021-02-25

Uczniowie klasy 2b podczas zajęć praktycznych uczyli się przyrządzać potrawy z warzyw i owoców.

2021-02-23

W dniu 23 lutego uczniowie kontynuowali zajęcia w projekcie Akademia Kreatywnej Kariery – uczyli się, jak wspólnie wykonywać różne działania. Jedno z zadań polegało na ustawieniu wieży z klocków za pomocą wspólnego pociągania sznurów.

 

2021-02-17

Branżowa Szkoła I Stopnia w Chrzanowie organizuje Ogólnopolską Spartakiadę Zawodową z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Uczestnicy to uczniowie Branżowych Szkół z terenu całej Polski, kształcący się w zawodzie: MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE oraz PRACOWNIK POMOCNICZY OBSŁUGI HOTELOWEJ.
 
 
 
 
zamknij