Branżowa Szkoła I Stopnia i Szkoła Przysposabiająca do Pracy

W Branżowej Szkole I Stopnia kształcimy w zawodach:

  • Cukiernik
  • Pracownik pomocniczy gastronomii
  • Piekarz
  • Mechanik pojazdów samochodowych
  • Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
  • Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej

 


  

 

Aktualności z życia szkół

 

 


 

UWAGA!

Ważne materiały dotyczące egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie  są dostępne na stronie:

https://www.testy.egzaminzawodowy.info

W Serwisie dostępne są testy pisemne, arkusze praktyczne oraz przykładowe rozwiązania z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie opracowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

 


 

2024-05-15

Za nami FINAŁ IV Ogólnopolskiej Spartakiady Zawodowej hotelarsko- budowlanej. W tym roku rywalizacja odbyła się w wyjątkowym miejscu- w The Boat-Hostel & Chill w Krakowie na Wiśle! W tegorocznej edycji Spartakiady uczestniczyły drużyny z: Bartoszyc, Braniewa, Chrzanowa,Gliwic,Krakowa, Oświęcimia i Wrocławia. Reprezentacja z Chrzanowa zajęła I miejsce! II miejsce-Kraków, III miejsce- Bartoszyce, IV miejsce- Braniewo, V miejsce Wrocław oraz dwa wyróżnienia dla Oświęcimia i Gliwic. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom- jesteście fantastyczni!!!

Piszą o nas:

Przełom 

Powiat Chrzanowski

 

2024-04-29

Uczniowie Szkolnej Grupy Branżowej mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do krakowskiej szkoły branżowej imienia Jana Matejki. Podczas tej wizyty zwiedziliśmy wyjątkowy obiekt hotelarski - "The Boat Hostel & Chill" - miejsce, którym wkrótce odbędzie się finał IV Ogólnopolskiej Spartakiady Zawodowej. Korzystając z pięknej pogody, mieliśmy również możliwość podziwiania wielu imponujących budowli.

2024-04-24

Z okazji Roku Polskich Olimpijczyków w BS I st. przeprowadzony został konkurs wiedzy o Polakach- olimpijczykach. Rywalizowało ze sobą 9 uczniów z różnych klas. I miejsce zajął Mateusz Bożek z klasy 1c, drugie Mateusz Głownia z 3cP, a trzecie Jakub  Ledwoń z 2a.

2024-04-23

W konkursie tanecznym w Libiąskim Centrum Kultury zorganizowanym w ramach X Powiatowego Przeglądu Zespołów Artystycznych pod Patronatem Starosty Chrzanowa, wystąpiła liczna reprezentacja naszego ośrodka: z BS I st. zespół Latino Dance, a z SPdP Iskierki. Tancerki i tancerze z Latino Dance otrzymali wyróżnienie, a zespół Iskierek także pięknie wykonał swój ludowy taniec.

W kategorii soliści piosenki wyróżnienie otrzymała Nicola z SPdP.

2024-04-23

W Branżowej Szkole I stopnia odbył się konkurs kucharsko - cukierniczy pt. " FIT PRZEKĄSKI FIT DESERY". Uczniowie klas gastronomicznych przynieśli przygotowane przez siebie różnorodne potrawy. 

W tym konkursie wszyscy są zwycięzcami.

 

2024-04-17

Uczniowie naszej placówki wzięli udział w XII Konkursie Piosenki Karaoke „Śpiewajmy Razem”w Krakowie. Nasi uczniowie zdobyli aż dwa pierwsze miejsca! W kategorii Szkoły Przysposabiającej do Pracy triumfowała Nicola Zachwieja, zaś w kategorii Branżowej Szkoły I stopnia zwyciężył Aleksander Krukowski.

2024-04-14

Kolejny artystyczny sukces Zespołu Tanecznego ISKIERKI!

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz Branżowej Szkoły wywalczyli WYRÓŻNIENIE w XVIII Ogólnopolskim Integracyjnym Festiwalu Tańca i Piosenki Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna.

2024-04-12

Kolejny wielki sukces naszej uczennicy Nicoli!

Nicola wyśpiewała I miejsce w XVIII edycji Festiwalu Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna. Radość nasza jest tym większa, ponieważ konkurencja w tym roku była bardzo liczna.

2024-04-10

Uczniowie klas trzecich Branżowej Szkoły podczas wizyty w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chrzanowie zostali zapoznani z działalnością urzędu oraz dowiedzieli się o programach wsparcia dla absolwentów.

 

2024-03-27

W tym roku na apelu w wielkanocnym uczniowie poznali tradycje i zwyczaje świąteczne w innych krajach. Przenieśliśmy się do Stanów Zjednoczonych, Australii, Szwecji, Meksyku i Czech. Usłyszeliśmy muzykę typową dla świąt innych kultur, jak i życzenia wielkanocne w obcych językach

2024-03-22

Uczniowie Ośrodka wzięli udział w wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce. Przeszliśmy trasę turystyczną z przewodnikiem, który opowiedział nam wiele ciekawych historii na temat kopalni, a zjazd i wyjazd windą okazał się dużym wyzwaniem dla niektórych z nas. Była to niezapomniana przygoda.

2024-03-22

Uczniowie w zawodzie cukiernik przygotowali słodki poczęstunek dla wszystkich uczniów szkoły. Było bardzo dużo różnych smakowitości!

 

2024-03-21

W pierwszy dzień wiosny uczniowie klasy 1ap oraz 2ap SPdP byli na  wiosennym spacerze oraz na seansie kinowym „Emma i Czarny Jaguar” w Oświęcimiu. Towarzyszyło nam piękne słońce oraz dobre humory!

2024-03-20

W pierwszym dniu astronomicznej wiosny uczniowie ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy byli na uroczystej Gali pokonkursowej na zakończenie Festiwalu Filmowego „Odkryjmy nasz świat” i konkursu fotograficznego „Mam marzenie”. 

Były nagrody, gratulacje, ścianka zdjęciowa i czerwony dywan dla twórców festiwalowych. W drodze powrotnej uczniowie spacerowali krakowskimi Plantami. To był piękny dzień…

 

2024-03-19

Odbył się konkurs karaoke "Śpiewaj razem z nami".  Jury w składzie Pani Elżbieta Warzecha, Mariola Pikoń oraz Ruta Pudo miało niełatwe zadanie wyłonienia zwycięzców. W kategorii uczniów Szkoły Branżowej I stopnia triumfowali: Aleksander K. z pierwszej klasy, Natalia S. z pierwszej klasy oraz Natalia S. z trzeciej klasy. W kategorii uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy pierwsze miejsce zajęła Agnieszka W., drugie Nicola Z., trzecie przypadło Agnieszce R.

Konkurs uświetniła również Pani Ela,  która zachwyciła wszystkich swoim wokalnym talentem, oraz nasz absolwent Szymon Warzecha.

2024-03-07

Z okazji Dnia Kobiet grupa uczniów z BS I st. zwiedziła w Domu Urbańczyka wystawę „Niedokończony, jasny portret Twój…” Uczniowie wzięli również udział w warsztatach plastycznych, na których wykonali zegarki z dewizką, starodawne koronkowe parasolki i zakładki do książki.

2024-02-29

Klasy 1ap oraz 2ap Szkoły Przysposabiającej do Pracy wybrały się na wycieczkę do Krzeszowic. Uczniowie zobaczyli uprawy pomidorów szklarniowych oraz szukali pierwszych oznak wiosny w parku przy Pałacu Potockich.

2024-02-29

Branżowa Szkoła I stopnia  w Chrzanowie organizuje  IV Ogólnopolską Spartakiadę Zawodową, która odbędzie się w Krakowie w terminie od 14 do 16 maja 2024 roku, w niezwykłym miejscu jakim jest „The Boat-Hostel & Chill”.  Całe wydarzenie odbywać się będzie pod HONOROWYM PATRONATEM STAROSTY CHRZANOWSKIEGO,

To wyjątkowe wydarzenie, stanowi kontynuację poprzednich edycji i odbywa się w różnych zakątkach Polski.  Ostatnia edycja miała miejsce w Zakopanem. Ogólnopolska Spartakiada Zawodowa to nie tylko rywalizacja zawodowa, lecz przede wszystkim konkurs branżowy, który daje okazję do podkreślenia i promowania umiejętności teoretycznych i praktycznych uczniów. Jest to także doskonała okazja do integracji środowiska zawodowego, wymiany doświadczeń oraz podnoszenia poziomu wiedzy i umiejętności w obrębie branżowych szkół i placówek z całego kraju. W tym roku możliwa jest również obecność drużyny ze Słowacji, co stanowi dodatkową atrakcję i okazję do międzynarodowej wymiany doświadczeń zawodowych.

.

                                               Organizatorki: Jolanta Czarnecka, Anna Łysik

2024-02-09

Ostatni dzień przed feriami zimowymi i takim smacznym akcentem kończymy I półrocze 2023/2024. Uczniowie klasy 1a w zawodzie pracownik pomocniczy gastronomii na zajęciach praktycznych przygotowali pizzę dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

2024-02-02

Klasy 1a i 2a były na wycieczce w Krakowie. Uczniowie brali udział w grze terenowej „Wokół krakowskich szopek”. Odwiedzili również Dziórawy Kocioł czyli atrakcję dla fanów Harrego Pottera. Wyjazd obfitował w przygody, na szczęście wszyscy wrócili zadowoleni i z nadzieją na kolejne wyzwania.

zamknij