Branżowa Szkoła I Stopnia i Szkoła Przysposabiająca do Pracy

W Branżowej Szkole I Stopnia kształcimy w zawodach:

  • Cukiernik
  • Pracownik pomocniczy gastronomii
  • Piekarz
  • Mechanik pojazdów samochodowych
  • Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
  • Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej

 


  

 

Aktualności z życia szkół

 

 


 

UWAGA!

Ważne materiały dotyczące egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie  są dostępne na stronie:

https://www.testy.egzaminzawodowy.info

W Serwisie dostępne są testy pisemne, arkusze praktyczne oraz przykładowe rozwiązania z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie opracowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

 


 

2022-12-22

W XXI POWIATOWYM KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK organizowanym przez I LO w Chrzanowie wyróżniona została reprezentacja naszego Ośrodka.  Grupa Świerszcze z solistką Nicolą Z. zdobyła I miejsce w kategorii zespoły, a Natalia S. wyróżnienie w kategorii soliści.

2022-12-22

Muffiny piernikowe zostały docenione w ogólnopolskim świątecznym konkursie cukierniczym organizowanym przez SOSW w Dąbrowie Górniczej. Radujemy się, bo do konkursu przystąpiło 27 szkół, a nasza praca jest w finałowym top 10. Informacja z 22 grudnia 2022.

2022-12-20

„Choinka z kolędami” - taki tytuł miał apel świąteczny w dniu 20 grudnia. Zespoły i wokaliści reprezentujący niemal wszystkie klasy przypomnieli kolędy, pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe te bardziej i mniej znane.

2022-12-14

Czerwona, czarna, zielona, ziołowa…- HERBATA. 15 grudnia ma swoje święto. Z tej okazji uczniowie BS i SPdP spędzili miło czas przy herbatce parząc, smakując, delektując i słuchając ciekawostek o tym popularnym napoju. Organizatorzy zadbali także o słodki poczęstunek, który dopełnił to herbaciane spotkanie.

SZOPKI W KRAKOWIE
2022-12-09

Uczniowie SPDP odwiedzili wystawę 80 Konkursu Szopek Krakowskich. Wystawa ma miejsce w Muzeum Krzysztofory przy Rynku Głównym w Krakowie. Odwiedziliśmy również Jarmark Świąteczny. Pogoda dopisała, w Krakowie towarzyszyło nam cały czas słońce.

2022-12-08

Odbyły się przedświąteczne warsztaty pod fachowym okiem Pani Oliwii. Uczniowie Szkolnej Grupy Branżowej doskonalili sprawność manualną, uczyli się obsługi narzędzi potrzebnych podczas prac dekoratorskich. Powstały piękne, świąteczne dekoracje.

2022-12-01

W Branżowej Szkole w listopadzie był realizowany projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich POPOJUTRZE_ZAWODOWO. Projekt polegał na przeprowadzeniu działań mających na celu poszerzenie kompetencji odbiorców. Uczniowie w zawodzie pracownik pomocniczy gastronomii brali udział w zajęciach gastronomicznych, które prowadził pan Sebastian Gołębiewski. Uczyli się przygotowania potraw kuchni vege. Poznawali produkty, sposoby przygotowania i podawania tych potraw. Warsztaty były bardzo ciekawe i przyniosły uczniom i nauczycielom poznanie wielu nowych wiadomości i umiejętności.

2022-11-30

Na naszej zabawie andrzejkowej były wspólne tańce, wróżby i poczęstunek.

2022-11-24

Szkolna Grupa Branżowa uczestniczyła w profesjonalnym szkoleniu przeprowadzonym przez pracowników firmy Atlas. Podczas prezentacji uczniowie poznali ciekawe właściwości różnych materiałów mineralnych, a w szczególności gipsu. Specjaliści firmy Atlas podzielili się nami wieloma praktycznymi radami dotyczącymi pracy zawodowej, jej organizacji i planowania. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali firmowe gadżety, a najaktywniejszy uczeń nagrodę specjalną!

2022-11-24

W Dąbrowie Górniczej odbyła się XXII PARASPARTAKIADA ŚLĄSKA I ZAGŁĘBIA Osób Niepełnosprawnych. Wróciliśmy z medalami oraz nagrodami.

2022-11-22

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich z doradcą zawodowym Powiatowego Urzędu Pracy w Chrzanowie. W trakcie spotkania omawiano zagadnienia związane ze zmianami na rynku pracy.

2022-11-18

Uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w magicznym przedstawieniu w Teatrze Ateneum w Katowicach. „Babcia na jabłoni” przeniosła nas w zaczarowany świat marzeń i pięknych, dobrych słów, które zamieniają zmartwienia w wyzwania i sprawiają, że lepiej rozumiemy innych ludzi.

 

 

2022-11-18

Laureaci Ogólnopolskiej Spartakiady Zawodowej z opiekunami byli na weekendowym pobycie w Hotelu NAT *** w Ustroniu. Była to nagroda za zdobycie pierwszego miejsca w Spartakiadzie. Uczniowie odwiedzili Muzeum Ustrońskie, Pijalnię Wód w Parku Zdrojowym  i inne atrakcyjne miejsca Ustronia.  Skorzystali także z hotelowej strefy Wellness & SPA.

 

2022-11-17

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wystąpili w VI festiwalu twórczości Osób Niepełnosprawnych „Pięknie żyć”.

2022-11-10

Uczniowie przypomnieli wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem niepodległości. Usłyszeliśmy także okolicznościowe wiersze. Cukiernicy przygotowali ciasteczka udekorowane symbolami narodowymi.

2022-11-07

Odbyła się druga część warsztatów ceramicznych i sztuki fotografii zorganizowanych dla naszych uczniów w skansenie w Wygiełzowie. Szkliwiono i malowano garncarskie prace przygotowując je do wypalania.

 

2022-11-03

Z produktów przyniesionych przez uczniów BS I stopnia oraz SPdP kucharze drugich i trzecich klas przygotowali zdrowe i pyszne kanapki. Posiłek poprzedziły krótkie prelekcje o zdrowym odżywianiu.

 

2022-11-02

Uczniowie cukiernicy odwiedzili cukierników w szkole w Dąbrowie Górniczej. Na wspólnych warsztatach wykonali ciasteczka w kształcie flagi, godła i konturów Polski, czyli PATRIOTYCZNE SŁODKOŚCI NA DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI. Nie zabrakło również tradycyjnych rogali Marcińskich.

2022-10-28

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięli udział w wycieczce do Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI w Krakowie. Zobaczyli wystawę  „W stronę światła”, mogli też wykonywać różne eksperymenty. Przy pięknej słonecznej pogodzie spacerowali również po krakowskim starym mieście.

.
2022-10-27

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy przypomnieli o tym dniu:

„Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień.

Ale są też inne – pełne zadumy i smutku.

I taki jest listopadowy dzień,

kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, tęsknimy, wspominamy.

Niestety, życie ma swój początek i swój koniec.

Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać”.

zamknij