Branżowa Szkoła I Stopnia i Szkoła Przysposabiająca do Pracy

W Branżowej Szkole I Stopnia kształcimy w zawodach:

  • Cukiernik
  • Pracownik pomocniczy gastronomii
  • Piekarz
  • Mechanik pojazdów samochodowych
  • Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
  • Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej

 


  

 

Aktualności z życia szkół

 

 


 

UWAGA!

Ważne materiały dotyczące egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie  są dostępne na stronie:

https://www.testy.egzaminzawodowy.info

W Serwisie dostępne są testy pisemne, arkusze praktyczne oraz przykładowe rozwiązania z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie opracowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

 


 

2022-11-24

Szkolna Grupa Branżowa uczestniczyła w profesjonalnym szkoleniu przeprowadzonym przez pracowników firmy Atlas. Podczas prezentacji uczniowie poznali ciekawe właściwości różnych materiałów mineralnych, a w szczególności gipsu. Specjaliści firmy Atlas podzielili się nami wieloma praktycznymi radami dotyczącymi pracy zawodowej, jej organizacji i planowania. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali firmowe gadżety, a najaktywniejszy uczeń nagrodę specjalną!

2022-11-22

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich z doradcą zawodowym Powiatowego Urzędu Pracy w Chrzanowie. W trakcie spotkania omawiano zagadnienia związane ze zmianami na rynku pracy.

2022-11-18

Uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w magicznym przedstawieniu w Teatrze Ateneum w Katowicach. „Babcia na jabłoni” przeniosła nas w zaczarowany świat marzeń i pięknych, dobrych słów, które zamieniają zmartwienia w wyzwania i sprawiają, że lepiej rozumiemy innych ludzi.

 

 

2022-11-18

Laureaci Ogólnopolskiej Spartakiady Zawodowej z opiekunami byli na weekendowym pobycie w Hotelu NAT *** w Ustroniu. Była to nagroda za zdobycie pierwszego miejsca w Spartakiadzie. Uczniowie odwiedzili Muzeum Ustrońskie, Pijalnię Wód w Parku Zdrojowym  i inne atrakcyjne miejsca Ustronia.  Skorzystali także z hotelowej strefy Wellness & SPA.

 

2022-11-17

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wystąpili w VI festiwalu twórczości Osób Niepełnosprawnych „Pięknie żyć”.

2022-11-10

Uczniowie przypomnieli wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem niepodległości. Usłyszeliśmy także okolicznościowe wiersze. Cukiernicy przygotowali ciasteczka udekorowane symbolami narodowymi.

2022-11-07

Odbyła się druga część warsztatów ceramicznych i sztuki fotografii zorganizowanych dla naszych uczniów w skansenie w Wygiełzowie. Szkliwiono i malowano garncarskie prace przygotowując je do wypalania.

 

2022-11-03

Z produktów przyniesionych przez uczniów BS I stopnia oraz SPdP kucharze drugich i trzecich klas przygotowali zdrowe i pyszne kanapki. Posiłek poprzedziły krótkie prelekcje o zdrowym odżywianiu.

 

2022-11-02

Uczniowie cukiernicy odwiedzili cukierników w szkole w Dąbrowie Górniczej. Na wspólnych warsztatach wykonali ciasteczka w kształcie flagi, godła i konturów Polski, czyli PATRIOTYCZNE SŁODKOŚCI NA DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI. Nie zabrakło również tradycyjnych rogali Marcińskich.

2022-10-28

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięli udział w wycieczce do Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI w Krakowie. Zobaczyli wystawę  „W stronę światła”, mogli też wykonywać różne eksperymenty. Przy pięknej słonecznej pogodzie spacerowali również po krakowskim starym mieście.

.
2022-10-27

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy przypomnieli o tym dniu:

„Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień.

Ale są też inne – pełne zadumy i smutku.

I taki jest listopadowy dzień,

kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, tęsknimy, wspominamy.

Niestety, życie ma swój początek i swój koniec.

Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać”.

2022-10-26

Uczniowie BS i SPdP rozpoczęli pierwszy z dwudniowych warsztatów projektu: ,,Droga artysty. Tradycje garncarskie mojego regionu”. Warsztaty ceramiczne zorganizowano w skansenie w Wygiełzowie.

2022-10-25

Po kilkuletniej przerwie reprezentacje Ośrodka wzięły udział w XIX Festiwalu Twórczości Integracyjnej „Bliżej siebie” w Szkole Podstawowej w Trzebini. Tym razem w roli głównej były kolory. Dla naszych zespołów wylosowano ŻÓŁTY. Zgodnie z tym zespół Iskierki wystąpił do piosenki „Iść w stronę słońca”. Uczennice z Latino Dance zaprezentowały układy taneczne pt. „Słoneczne przeboje latino”.

 

2022-10-21

Uczniowie Szkolnej Grupy Branżowej (hotelarze i monterzy) uczestniczyli w warsztatach, podczas których powstały piękne jesienne stroiki.

2022-10-18

W czasie dwudniowej wycieczki zwiedziliśmy Muzeum Górskie, Bator Art Gallery i Sanktuarium Św. Jakuba. Zobaczyliśmy kompleks trzech skoczni narciarskich, spacerowaliśmy po Deptaku nad Żylicą. Miło spędziliśmy czas w Ośrodku Wczasowym Panorama.

2022-10-18

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięli udział w wycieczce do nadleśnictwa Kroczymiech.  Pani z nadleśnictwa przeprowadziła pogadankę na temat lasu. Pogoda dopisała, mogliśmy podziwiać piękna, polską, złotą jesień.

 

2022-10-12

Na uroczystym apelu z okazji Dnia Nauczyciela uczniowie przedstawili inscenizację „ Maria Konopnicka - poetka dziecięcej radości” poświęconą życiu i twórczości polskiej poetki i pisarki, która w tym roku obchodzi 180 rocznicę urodzin. Na zakończenie zatańczył zespół Iskierki do piosenki „ Iść w stronę słońca”

2022-10-11

Dla uczczenia Światowego Dnia Tabliczki mnożenia uczniowie BS i SPdP wzięli udział w lekcji matematyki prowadzonej przez koleżanki i kolegów z klas trzecich. Tematem lekcji była tabliczka mnożenia, a przede wszystkim, jak można się jej uczyć w wyjątkowy sposób, za pomocą krótkich wierszyków i zabawnych rymowanek.

2022-10-07

Odbyła się kolejna zawodowa wycieczka Szkolnej Grupy Branżowej. Tym razem zwiedziliśmy Skansen w Wygiełzowie i Dwór z Drogini. Mieliśmy okazję zobaczyć różne typy ogrodów, w tym ogród sensoryczny.

 

2022-09-28

Uczniowie odwiedzili FLYPARK w Jaworznie. Była tam świetna zabawa.

zamknij