Branżowa Szkoła I Stopnia i Szkoła Przysposabiająca do Pracy

 

 


 

Uwaga!

e-lekcje dla uczniów

http://www.sosw.chrzanow.pl/e-lekcje.html


 

W Branżowej Szkole I Stopnia kształcimy w zawodach:

  • Cukiernik
  • Kucharz
  • Piekarz
  • Mechanik pojazdów samochodowych
  • Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
  • Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej

 


  

 

Aktualności z życia szkół

 

 


 

2020-02-18

Dzisiaj w Branżowej Szkole I stopnia odbył się IV Festiwal Tańca Zumba Dance „Tańczyć każdy może”.

2020-01-22

Odbył się apel podsumowujący pierwszy okres nauki. Wyróżnionym uczniom gratulujemy!

2020-01-15

Uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia odwiedzili dzisiaj Teatr Groteska w Krakowie. Obejrzeli przedstawienie „Dwanaście prac Heraklesa”, które przeniosło nas w starożytny świat mitów i było atrakcyjnym uzupełnieniem lekcji języka polskiego.

2020-01-10

Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia uczący się w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej uczestniczyli w wizycie zawodoznawczej w Hotelu Platan w Chrzanowie. Celem naszej wizyty w hotelu było poznanie organizacji i technik pracy poszczególnych pionów organizacyjnych w hotelu - działu służby pięter, recepcji oraz działu gastronomicznego

2019-12-19

Na uroczystej akademii z  okazji świąt Bożego Narodzenia uczniowie przypomnieli jak ważny jest czas spędzony wspólnie w rodzinnej i miłej atmosferze.

2019-12-16

W przedświątecznym tygodniu odbywały się wigilijne spotkania klasowe, a w holu szkoły o świętach przypominały pięknie udekorowane świątecznie stoły.

2019-12-15

Odbył się kiermasz świąteczny w Galerii Handlowej MAX w Chrzanowie, zorganizowany przez  Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Dzieci i Młodzieży "ARKADIA". Na kiermaszu można było nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów i nauczycieli naszego Ośrodka.

2019-12-13

W przedświątecznym czasie odwiedzili nas uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi oraz ze Szkoły Podstawowej nr 10. Dzieci brały udział w przygotowanych przez nas warsztatach dekorowania pierniczków. Uczniowie przygotowali  pierniczki także dla przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 1.

2019-12-12

W naszym Ośrodku odbyły się warsztaty integracyjne z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Uczestnikami spotkania byli mieszkańcy Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Płazie oraz uczniowie szkół Ośrodka.  Podczas warsztatów powstały świąteczne ozdoby i pierniczki.

2019-12-12

Już po raz 10 uczniowie i nauczyciele Branżowej Szkoły mieli okazję uczestniczyć w warsztatach zawodoznawczych wykonywania domków z piernika w firmie Eco Trade w Gliwicach. Każdy uczeń oprócz certyfikatu ukończenia kursu i własnoręcznie wykonanego domku otrzymał upominki i stroje od gospodarzy. My w podziękowaniu za 10 lat współpracy wręczyliśmy okolicznościowe albumy ze zdjęciami ze wszystkich do tej pory odbytych warsztatów.

2019-12-11

W dniu 11 grudnia odbyła w naszym Ośrodku I  Zimowa Integracyjna Spartakiada Sportowa dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

2019-12-06

Do szkoły zawitało dwóch Mikołajów z prezentami.

2019-12-06

Uczniowie Branżowej Szkoły uczestniczyli w Mikołajkowym Turnieju Warcabowym w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Oświęcimiu. Najlepszą 4 pozycję w turnieju zdobył Mateusz Zieliński.

2019-11-21

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy brali udział w warsztatach organizowanych w Piekarni-Cukierni Gronpiek w Woli Filipowskiej.

 

2019-11-20

Zespół Zumba Dance reprezentował Ośrodek w Nowej Hucie na Trzecim Miedzynarodowym Festiwalu Radości i Uśmiechu S’cool Show. Dziewczęta wykonały trzy tańce do muzyki latino.

2019-11-18

Uczniowie w zawodzie kucharz  uczyli się jak przyrządzać ryby po kaszubsku od znajomego wędkarza pana Stanisława Maja. 

2019-11-18

W ramach realizacji zadań VIII edycji programu profilaktyczno-wychowawczego „Możesz żyć inaczej” uczniowie uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez pracowników Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Chrzanowie.

2019-11-14
Reprezentacja szkoły uczestniczyła w XX Paraspartakiadzie Śląska i Zagłębia.
2019-11-14

Uczniowie Branżowej Szkoły odwiedzili Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oświęcimiu. Celem wizyty były warsztaty dotyczące profilaktyki uzależnień wśród młodzieży szkolnej.

2019-11-12
Uczniowie Szkoły Branżowej uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, gdzie zwiedzili Muzeum Podziemi Rynku Głównego w Krakowie. 
zamknij