Branżowa Szkoła I Stopnia i Szkoła Przysposabiająca do Pracy

W Branżowej Szkole I Stopnia kształcimy w zawodach:

  • Cukiernik
  • Pracownik pomocniczy gastronomii
  • Piekarz
  • Mechanik pojazdów samochodowych
  • Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
  • Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej

 


  

 

Aktualności z życia szkół

 

 


 

UWAGA!

Ważne materiały dotyczące egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie  są dostępne na stronie:

https://www.testy.egzaminzawodowy.info

W Serwisie dostępne są testy pisemne, arkusze praktyczne oraz przykładowe rozwiązania z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie opracowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

 


 

2021-12-17

Z okazji zbliżających się Świąt na krótkim spotkaniu uczniowie przypomnieli polskie zwyczaje związane z obchodzeniem i przeżywaniem Bożego Narodzenia. Na zakończenie spotkania przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego złożył wszystkim świąteczne życzenia.

2021-12-17

Szkolna Grupa Branżowa brała udział w warsztatach prowadzonych przez  Panią Oliwię Musiał i Panią Barbarę Rozmus. Tym razem uczniowie wykonywali piękne stroiki świąteczne, które ozdobią Ich stoły.

2021-12-14

Uczniowie z BS i SPdP odwiedzili Kraków. Plan wycieczki obejmował:

*spacer po Rynku wśród straganów Jarmarku Bożonarodzeniowego,

*zwiedzanie wystawy „Tramwaje na Wawrzyńca” w Muzeum Inżynierii Miejskiej,

*budowanie z megaklocków w Strefie Kreatywności

2021-12-14

Inni uczniowie z BS oraz SPdP wybrali się na  wycieczkę  do Muzeum Miasta Krakowa, aby oglądnąć coroczną Wystawę Szopek Bożonarodzeniowych w Pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym.

 

2021-12-10

Dużo radości mieli uczniowie z klasy 3b.

2021-12-09

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w dniu 9 grudnia przeżyli wesołą przygodę w kręgielni w Jaworznie.

2021-12-09

Uczniowie monterzy i hotelarze wykonywali piękne stroiki na wspólnych warsztatach plastycznych.

2021-12-06

W mikołajki 6 grudnia uczniowie BS i SPdP uczestniczyli w drugiej części programu Kultura Dostępna na terenie Muzeum Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie. W ramach projektu wzięli udział w warsztatach „Hej kolęda, kolęda”.

 

2021-12-06

Zespół taneczno - teatralny ISKIERKI w ramach VII Powiatowego Przeglądu Zespołów Artystycznych w Trzebini otrzymał Wyróżnienie za spektakl taneczny pt. PRZEBUDZENIE.

2021-12-04

W Gdańsku odbyły się Igrzyska Bez Barier - Rozgrywki badmintona.  Wyjazd był pełen sportowych wrażeń.  Mamy mistrzostwo w grze podwójnej chłopców (Adrian R. z  Antkiem S.)

2021-11-29

Rok 2021 ogłoszono Rokiem Cypriana Kamila Norwida, ponieważ przypada w nim dwusetna rocznica urodzin poety. Z okazji roku Cypriana Kamila Norwida w Branżowej Szkole odbyło się przedstawienie teatralne „Był z nami Norwid”. Były w nim fragmenty wierszy Norwida i utworów muzycznych Fryderyka Chopina. W klimat i nastrój polskiego romantyzmu przeniosły widzów piękna scenografia i kostiumy aktorów.

2021-11-25

W Dąbrowie Górniczej odbyła się XXI Paraspartakiada Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych. Wróciliśmy z medalami oraz nagrodami.

2021-11-25

W dniu dzisiejszym Szkolna Grupa Branżowa gościła panią Oliwię Musiał, która poprowadziła kreatywne warsztaty. Każdy uczestnik miał okazję stworzyć kilka autorskich kartek świątecznych, które powstały pod fachowym okiem profesjonalistki.

2021-11-23

W ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Żywienia i Gotowania w BS i w klasach SPdP przeprowadzono konkursy pod hasłem „Jem zdrowo”. W dniu podsumowującym całą akcję odbyło się spotkanie z panią dietetyk mgr inż. Katarzyną Kowalik, której firma ufundowała główne nagrody w konkursie wiedzy.

Dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród: Pizzerii Oregano, firmie Food Harmony Caterning i innym darczyńcom.

2021-11-22

Uczniowie byli na wizycie zawodoznawczej w piekarni  Pawlak w Myślachowicach. Poznali urządzenia piekarni i rodzaje pieczywa, które tam powstaje. Wizyta odbyła się w ramach projektu Otwarta firma.

2021-11-20

W październiku 2021 Trzebińskie  Centrum Kultury zorganizowało XII Powiatowy Konkurs „Jesień w sztuce”. Branżowa Szkoła otrzymała I miejsce za najlepsze zdjęcie - „Jesień na zapiecku” i wyróżnienie za wiersz - „Apetyczny jesienny pan”.

2021-11-18

Odbyły się warsztaty dla uczniów Branżowej Szkoły, prowadzone przez psychologa Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Chrzanowie Panią Katarzynę Krzywoń. Szkolenie dotyczyło wpływu pandemii na funkcjonowanie młodych ludzi oraz sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych wynikających z przemocy domowej i rówieśniczej.

2021-11-18

Nauczyciele i uczniowie BS i SPdP przyłączyli się do akcji Wózek dla Patryka – ucznia Szkoły Podstawowej. Pyszne wypieki, desery, owoce, napoje przygotowane przez naszych kucharzy oraz przez grono pedagogiczne można było nabyć na kiermaszu.

2021-11-10

Uczniowie klas pracownik pomocniczy gastronomii oraz obsługi hotelowej brali udział w warsztatach przygotowania lodów tajskich. Strefa Zmysłów w Trzebini to miejsce, w którym można takich lodów spróbować i poznać sposób ich powstawania. Mieliśmy także możliwość uczestniczenia w zajęciach relaksacji w białej sali doświadczania świata.

2021-11-08

Klasy 2a Szkoły Przysposabiającej do Pracy i 3b Branżowej Szkoły w dniu 8 listopada odwiedziły Fabrykę Charliego w Krakowie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach produkcji czekolady i pralin.

zamknij