Branżowa Szkoła I Stopnia i Szkoła Przysposabiająca do Pracy

W Branżowej Szkole I Stopnia kształcimy w zawodach:

  • Cukiernik
  • Pracownik pomocniczy gastronomii
  • Piekarz
  • Mechanik pojazdów samochodowych
  • Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
  • Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej

 


  

 

Aktualności z życia szkół

 

 


 

UWAGA!

Ważne materiały dotyczące egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie  są dostępne na stronie:

https://www.testy.egzaminzawodowy.info

W Serwisie dostępne są testy pisemne, arkusze praktyczne oraz przykładowe rozwiązania z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie opracowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

 


 

2023-11-01

„Rodzimy się, żyjemy, umieramy” - to myśl przewodnia apelu z okazji Dnia Wszystkich Świętych. Uczniowie klas PdP
i Szkoły Branżowej przedstawili kilka refleksji na temat życia, doskonalenia się i przemijania. Uświadomili sobie, jak ważne w życiu jest to, co robimy tu i teraz, dla siebie i innych, jakimi jesteśmy ludźmi.

2023-10-25

Reprezentacja szkoły brała udział w XX Ogólnopolskim Mityngu Pływackim im. Krzysztofa Brzęczka w Trzebini i zdobyła takie wyniki:

I miejsce na 25 metrów stylem dowolnym – Bartosz Kępka

II miejsce na 25 metrów stylem dowolnym – Adrian Różycki

II miejsce na 25 metrów – Wiktor Oczkowski

I miejsce Sztafeta 3 razy 25 m – cała drużyna

2023-10-20

Patrycja Lisińska i Kacper Kuciel reprezentowali województwo małopolskie na XXVIII Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego. 

2023-10-19

Lanckorona- urokliwa polska wieś, często określana „miastem aniołów”. Perełka na mapie Małopolski położona na Bursztynowym Szlaku. 

Kalwaria Zebrzydowska- miasto pielgrzymów, znajdujące się w malowniczym Pogórzu Makowskim. Właśnie te dwie miejscowości odwiedzili uczniowie Branżowej Szkoły podczas dwudniowej wycieczki 18 i 19 października.

2023-10-12

W naszym Ośrodku odbyły się Mistrzostwa Małopolski w Tenisie Stołowym. Celem zawodów było wyłonienie reprezentantów Małopolski na Mistrzostwa Polski w Gdańsku. Rywalizowali zawodnicy z Krakowa, Myślenic, Zakopanego. Nasi uczniowie świetnie się zaprezentowali. Na podium stanęli w swoich kategoriach: Patrycja Lisińska i  Kacper Kuciel.

2023-10-12

Z okazji Dnia Edukacji  Narodowej odbył się uroczysty apel pt. „Śladami Wisławy Szymborskiej~ magiczny Kraków”. Uczniowie przenieśli się w czasy życia i twórczości poetki, poznając miejsca w Krakowie, z którymi była związana. Na koniec złożyli nauczycielom życzenia z okazji ich święta.
Z apelem związany był konkurs plastyczny „Wisława Szymborska- portret”.

2023-10-11

Uczniowie zwiedzili zamek Lipowiec i skansen w Babicach. Poznali historię zamku, było też ognisko z pieczeniem kiełbasek.

 

2023-10-11

W Domu Urbańczyka z okazji XI Dni kultury żydowskiej w Chrzanowie odbyła się prelekcja o tradycyjnych żydowskich strojach. A w naszej pracowni gastronomicznej zostały przygotowane potrawy na tę okoliczność.

2023-09-29

Uczniowie SPdP wzięli udział w wycieczce do Bolęcina. Odwiedzili pomnik przyrody, jakim jest skałka triasowa. Na końcu pieszej trasy czekał zasłużony odpoczynek - pyszny  posiłek w Zajeździe Nawsie.

2023-09-29

„Świętuj razem z kawą” pod takim hasłem obchodziliśmy Światowy Dzień Kawy w dniu 29 września. A że do kawy miło zjeść coś słodkiego, to nie zabrakło pysznego ciasta przygotowanego w naszej szkolnej kuchni.

Dzień chłopaka świętowaliśmy pod hasłem muszki i krawata. Najpiękniej ubrany Adrian Różycki otrzymał "berło" w nagrodę. A męska cześć grona pedagogicznego otrzymała słodkie czekoladki.

2023-09-28

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy podczas wycieczki krajoznawczo - przyrodniczej zdobyli Zamek Tenczyn w Rudnie, karmili zwierzęta gospodarcze w Zagrodzie Zamkowej i piekli kiełbaski w scenerii Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego.

 

2023-09-26

W dnich 26-28. 09.2023 roku uczniowie Branżowej Szkoły mieli okazję przebywać w Hotelu Crystal Mountai. Była to  nagroda specjalna zdobyta podczas III Ogólnopolskiej Spartakiady Zawodowej. Czekały na nas atrakcje: zakwaterowanie w pokoju Superior z niezapomnianym widokiem na Wisłę, strefa basenowa, saunarium, fantastyczne jedzenie i zwiedzanie Wisły.

2023-09-21

 „Literacki spacer śladami Wisławy Szymborskiej”- pod takim hasłem odbyła się wycieczka klas branżowych do Krakowa. Uczniowie podążali do miejsc związanych z życiem i twórczością polskiej poetki.

2023-09-15

Przy pięknej wrześniowej pogodzie klasy 2a i 2b wybrały się II wspólny rajd klasowy. Celem rajdu było zachęcenie uczniów do turystyki pieszej i wspólna integracja. 

2023-09-12

Odbyła się wycieczka zawodowa do Krakowa. Szkolna Grupa Branżowa skupiająca hotelarzy oraz monterów miała okazję odwiedzić wiele ciekawych miejsc i zdobyć nowe doświadczenia branżowe w  Schronisku Młodzieżowym i podczas zwiedzania budowy nowego obiektu.

2023-09-04

W nowym roku szkolnym 2023/2024 w Branżowej Szkole I stopnia i w Szkole Przysposabiającej do Pracy razem jest 11 klas i uczy się 84 uczniów.

W czerwcu 2023 pomyślnie zdali egzamin zawodowy i odbiorą dyplomy wydane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie absolwenci:

- 8 uczniów w zawodzie pracownik pomocniczy gastronomii

- 6 uczniów w  zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej

 -1 uczeń w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych
w budownictwie

 

2023-09-04

Uczniowie Branżowej Szkoły wzięli udział w corocznej akcji Narodowego Czytania. Wybraną na ten rok lekturą jest „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W bibliotece szkolnej młodzież czytała fragmenty powieści odkrywając jej atmosferę, bogatą nadniemeńską przyrodę, przypominając ważne wydarzenie historyczne- Powstanie Styczniowe, które w 2023 roku obchodziło swoją 160 rocznicę.

.
2023-09-01

ROK SZKOLNY 2023/24


 

 

2023-06-23

Odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego i pożegnanie absolwentów:

19 uczniów w Branżowej Szkole

i 10 uczniów w Szkole Przysposabiającej do Pracy.

"W niejednym oku łza się zakręci
Zostaniesz szkoło w naszej pamięci"

2023-06-14

Odbyły się zawody wędkarskie : w Rozkochowie i na stawach Groble w Chrzanowie. Każdy uczeń biorący udział w zawodach na zakończenie otrzymał nagrodę oraz poczęstunek.

zamknij