Aktualności

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO ODBĘDZIE SIĘ 4 WRZEŚNIA 2023 ROKU O GODZINIE 9.00

pdf
plik pdf - 1 MB

BEZPIECZNA SZKOŁA
Procedury reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkole


 

2021-12-21

Bardzo prosimy o wsparcie Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Arkadia" działającego przy naszym Ośrodku poprzez wpłatę 1%. Jeśli przekazaliście już 1% lub chcecie przekazać na inną organizację, zawsze można wpłacić choćby niewielką sumę bezposrednio na konto Stowarzyszenia: raiffeisen Bank Polska S.A. 16 1750 0012 0000 0000 3465 6557 

 

2024-06-07

W dniu 6 czerwca 2024r. w ramach realizacji XII edycji programu profilaktyczno-wychowawczego „Możesz żyć inaczej” odbyło się spotkanie dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 9 oraz Branżowej Szkoły I stopnia prowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie P. Kingę Korbel i P. Grzegorza Martensa. 

2024-05-15

Za nami FINAŁ IV Ogólnopolskiej Spartakiady Zawodowej hotelarsko- budowlanej. W tym roku rywalizacja odbyła się w wyjątkowym miejscu- w The Boat-Hostel & Chill w Krakowie na Wiśle! W tegorocznej edycji Spartakiady uczestniczyły drużyny z: Bartoszyc, Braniewa, Chrzanowa,Gliwic,Krakowa, Oświęcimia i Wrocławia. Reprezentacja z Chrzanowa zajęła I miejsce! II miejsce-Kraków, III miejsce- Bartoszyce, IV miejsce- Braniewo, V miejsce Wrocław oraz dwa wyróżnienia dla Oświęcimia i Gliwic. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Piszą o nas:

POWIAT CHRZANOWSKI

PRZEŁOM

2024-05-06

PRZEMOC W RODZINIE W dn. 29 kwietnia 2024r. odbyło się szkolenie dla uczniów Szkoły Podstawowej i Branżowej Szkoły I stopnia przeprowadzone przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Chrzanowie P. Anetę Barta i P. Marcelinę Łazarz. 

2024-03-13

W dniu 11 marca 2024r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 i Branżowej Szkoły I stopnia uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Policji: P. Kingą Korbel  i P. Grzegorzem Martensem na terenie Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. 

2024-02-29

Branżowa Szkoła I stopnia  w Chrzanowie organizuje  IV Ogólnopolską Spartakiadę Zawodową, która odbędzie się w Krakowie w terminie od 14 do 16 maja 2024 roku, w niezwykłym miejscu jakim jest „The Boat-Hostel & Chill”.  Całe wydarzenie odbywać się będzie pod HONOROWYM PATRONATEM STAROSTY CHRZANOWSKIEGO,

To wyjątkowe wydarzenie, stanowi kontynuację poprzednich edycji i odbywa się w różnych zakątkach Polski.  Ostatnia edycja miała miejsce w Zakopanem.  Ogólnopolska Spartakiada Zawodowa to nie tylko rywalizacja zawodowa, lecz przede wszystkim konkurs branżowy, który daje okazję do podkreślenia i promowania umiejętności teoretycznych i praktycznych uczniów. Jest to także doskonała okazja do integracji środowiska zawodowego, wymiany doświadczeń oraz podnoszenia poziomu wiedzy i umiejętności w obrębie branżowych szkół i placówek z całego kraju. W tym roku możliwa jest również obecność drużyny ze Słowacji, co stanowi dodatkową atrakcję i okazję do międzynarodowej wymiany doświadczeń zawodowych.

.

                                                 Organizatorki: Jolanta Czarnecka, Anna Łysik

2024-01-30

W dniu 30 stycznia 2024r. w celu zwiększenia kompetencji wychowawczych rodziców uczniów Ośrodka odbyło się szkolenie prowadzone z udziałem pedagogów Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Chrzanowie P. Agnieszkę Kosowską-Dudek i P. Agnieszkę Gomółkę. 

2023-11-23

Już po raz XXIII w Dąbrowie Górniczej odbyła się Paraspartakiada Śląska i Zagłębia. Grupa uczniów z naszej Szkoły Podstawowej i Szkoły Branżowej 23.11.2023 r. walczyła o medale. 

2023-11-07

W dniu 6 listopada 2023r. odbyły się warsztaty szkoleniowe dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 9 i Branżowej Szkoły I stopnia prowadzone przez pedagogów Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Chrzanowie P. Katarzynę Sienkiewicz i P. Agnieszkę Kosowską-Dudek. 

2023-10-31

W Szkole Podstawowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Chrzanowie, dzięki wsparciu ORLEN Południe S.A. w Trzebini oraz Stowarzyszeniu „ARKADIA”, udało się dokończyć rozpoczęte działania, by odnowić salę usprawniania ruchowego oraz utworzyć nową pracownię zajęć kreatywnych dla uczniów.  Te przekształcone pomieszczenia stały się przyjaznym miejscem, które pozytywnie wpływa na proces kształcenia, wychowania i rozwijania zainteresowań naszych uczniów.

 

2023-10-11

W dniu 9 października 2023r. w ramach realizacji XII edycji  programu profilaktyczno-wychowawczego „Możesz żyć inaczej” odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej i Branżowej Szkoły I stopnia z terapeutą Ośrodka Pomocy Społecznej w Chrzanowie P. Jerzym Matusikiem. 

2023-09-20

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 , Branżowej Szkoły I stopnia SpecjalnegoOśrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie w dniu 18 września 2023r. uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie P. Kingę Korbel i P. Grzegorza Martensa. 

2023-06-15

W dniu 14 czerwca 2023r. w ramach realizacji XI edycji programu profilaktyczno-wychowawczego „Możesz żyć inaczej” odbyło się szkolenie dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 9 oraz Branżowej Szkoły I stopnia i Szkoły Przysposabiającej do Pracy prowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie P. Kingę Korbel i P. Grzegorza Martensa. 

2023-05-09

Branżowa Szkoła I stopnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chrzanowie po raz trzeci zorganizowała Ogólnopolską Spartakiadę Zawodową. W tegorocznym finale, który odbył się w dniach 9-11 maja 2023 roku, najlepsi uczniowie z branżowych szkół z całej Polski spotkali się w Schronisku Młodzieżowym na Krzeptówkach w Zakopanem, aby rywalizować w rozwiązywaniu teoretycznych i praktycznych zadań zawodowych. Nad prawidłowym przebiegiem III Ogólnopolskiej Spartakiady Zawodowej czuwało Jury w składzie: Główny specjalista z Wydziału Kultury Fizycznej i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Zakopane- Agata Pacelt- Mikler oraz kierownik Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Zakopanem - Anna Chełmońska

 Po podliczeniu punktów, Jury ogłosiło wyniki: drużyna z Chrzanowa zajęła zaszczytne pierwsze miejsce, natomiast dwa drugie miejsca przypadły drużynom z Braniewa i Krakowa. Ponadto, wyróżniono dwa zespoły: z Nowego Targu i Wrocławia. III Ogólnopolska Spartakiada Zawodowa nie tylko dostarczyła uczestnikom emocjonujących branżowych zmagań, lecz także stworzyła wspaniałą okazję do nawiązania nowych przyjaźni i odkrycia wyjątkowych miejsc w Zakopanem.  Wśród licznych atrakcji naszego pobytu w malowniczym Zakopanem  znalazł się wyjazd na Gubałówkę, długi spacer Krupówkami aż pod same skocznie, wizyta w odnowionym, multimedialnym Muzeum Zakopiańskim, spacer po Dolinie Chochołowskiej, tradycyjny, góralski obiad w stylowej karczmie oraz ognisko z muzyką i tańcami. Ponadto w oddalone miejsca byliśmy dowożeni prywatnym busem:)

2023-05-05

W ramach realizacji XI edycji programu profilaktyczno-wychowawczego „Możesz żyć inaczej” w dn. 28.04.2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 i Branżowej Szkoły I stopnia uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez koordynatorki Zespołu Interdyscyplinarnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chrzanowie P. Patrycję Dorynek i P. Iwonę Burek. 

2023-03-17

W dniu 16 marca 2023r. odbyły się warsztaty dla uczniów Ośrodka na temat:  „Oblicza depresji. Jak radzić sobie z problemami emocjonalnymi”. 

PROFILAKTYKA PRZEMOCY
2023-02-21

W dniu 16 lutego 2023r. odbyły się warsztaty dla uczniów Ośrodka dotyczące form przemocy: w tym przemocy fizycznej, psychicznej, rówieśniczej, cyberprzemocy. 

UZALEŻNIENIOM POWIEDZ „NIE”
2022-11-24

W dniu 22 listopada 2022r. w związku z realizacją XI edycji  programu profilaktyczno-wychowawczego „Możesz żyć inaczej” odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej i Branżowej Szkoły I stopnia z terapeutą Ośrodka Pomocy Społecznej w Chrzanowie P. Jerzym Matusikiem. Tematem szkolenia było: „Zagrożenie uzależnieniami i ich wpływ na funkcjonowanie rodziny. Problemy zdrowotne, ekonomiczne i społeczne. Możliwość uzyskania pomocy i wsparcia”. Pedagog dodatkowo omówił konsekwencje niewłaściwego korzystania z portali społecznościowych, gier komputerowych oraz telefonów komórkowych

Pięknie żyć
2022-11-24
Czas podsumowań!
Radość spotkania
350 sztuk wydanej waty cukrowej, około 500 torebek z popcornem, litry napojów, 400 balonów z helem …, ale przede wszystkim ponad 200 uczestników, pięknych młodych ludzi, którzy prezentowali się na scenie i dzielili swoją radością, spontanicznością i wrażliwością podczas VI gali Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Pięknie żyć”.
 
Festiwal
2022-11-09

Serdecznie zapraszamy 17 listopada 2022 na Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych "Pięknie żyć". Festiwal odbędzie się w MOKiSR w Chrzanowie w godzinach od 10:00 -13:00. 

zamknij